Výsledky a články

Zápis ze schůze Rady

Rada JČHL:

Přítomní členové: Matouš Theodor, Hrdlička Miroslav, Hejda Pavel, Vlášek Tomáš, Minář Martin, Malý Milan

Nepřítomný člen : Vaněk Bohumil (odstupující člen)

Finale JČHL Chlum u Křemže

Finálové boje letošního seriálu ligy se rozpoutali první říjnovou neděli za krásného podzimního počasí v hasičském areálu Cihelna v Chlumu u Křemže. Závěrečné dvojkolo proběhlo na oboje terče, jak sklopné tak nástřikové, takže bylo k dispozici ještě čtyřicet respektive dvacet bodů v celkovém hodnocení ročníku a na předních pozicích u obou kategorií nebylo ještě nic rozhodnuto. Do soutěže se přihlásilo dvacetdevět mužských a devět ženských týmů, mužská kategorie odstartovala nástřikovým kolem a ženy útoky na sklopky, startovalo se z jedné základny napřeskáčku muži, ženy a první kolo se protáhlo až do půl čtvrté odpolední, takže bylo potřeba s druhým kolem přidat, což se nakonec podařilo a celé odpoledne skončilo vyhodnocením se soumrakem okolo sedmé hodiny večer. Článek se připravuje.

Markvarec

Druhou soutěží v letošním seriálu, konanou v okrese Jindřichův Hradec byla konfrontace v Markvarci. Do zdejšího hasičského areálu přijelo zabojovat celkem třicetdva mužských a jedenáct ženských sestav ze všech koutů Jihočeského kraje a Vysočiny. Soutěž proběhla na sklopné terče a časomíru SDH Žernovice a odstartovala mužskou kategorií, po které následovala kategorie žen a finále mužů na kratší, ženskou dráhu. Vzhledem k velkému počtu zúčastněných byla zkrácena doba přípravy na čtyři minuty. Během odpoledne bylo k vidění několik skvělých výkonů, dva časy se sedmnáctkou v čele, tři osmnáctky a také devět neplatných pokusů. Dvakrát pořadatele zazlobila časomíra, ale nebylo to nic vážného a dva ženské týmy musely své výkony opakovat.

Sedlec

Prázdniny jsou u konce, ale to neplatí o letošním seriálu ligy, ten pomalu vstupuje do své závěrečné části. Po dvou týdnech došlo opět na konfrontaci, tentokrát na asfaltovém povrchu v Sedleci. Počasí bylo víkendové, takže mokro a chladno a to se nejvíce promítlo do výkonů družstev. Na mokrém asfaltu se hadice netáhnou úplně nejlépe a tak i přesto, že každý právě v Sedleci očekával skvělé časy pod devatenáct, na takový výkon nedošlo. Soutěž, kam se přihlásilo šestnáct mužských a sedm ženských týmů proběhla na sklopné terče hlídané časomírou SDH Sedlec. Hlavním rozhodčím byl ostřílený veterán pan Dvořák, po upřesnění podrobností k soutěži odstartovala ve 13:20 mužská kategorie.

Chmelná

Poslední jarní soutěží před více než měsíční pauzou v seriálu proběhlo další nástřikové klání ve Chmelné, kam na asfaltový povrch dorazilo zabojovat o body do ligy devatenáct mužských a deset ženských družstev. Celé odpoledne proběhlo na průhledné terče a časomíru SDH Chmelná. K vidění bylo velké množství kvalitních výkonů, ale i několik nevydařených, jejichž největší příčinou byly právě nástřikové terče společně s nekvalitním natažením vedení. Naopak někteří borci a borkyně na metě ukázali, že terč se dá naplnit rychle a pohodlně. 

Výsledky Líšov

Třináctý ročník Jihočeské hasičské ligy odstartoval v kvalitním hasičském areálu v Lišově. Jako skoro každoročně měli pořadatelé objednané i výborné počasí, takže volba strávit odpoledne právě na prvním klání letošní sezóny byla určitě dobrá, což se potvrdilo i na účasti soutěžních družstev, kterých se sjelo bezmála čtyřicet. Lišovské zápolení proběhlo na sklopné terče domácích, vše hlídala bezchybně i zdejší časomíra.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 6  Stránka: 

0