Bookmark and Share

Pátý ročník JČHL 2004 startuje 8. května

Vydáno dne 12. 02. 2004 (4420 x přečteno)

V roce 2004 se bude konat již pátý ročník Jihočeské hasičské ligy. Prestižní seriál soutěží v požárním útoku letos tvoří stejně jako loni 14 soutěží. Škrtají se dva nejhorší výsledky. Sedm soutěží se poběží na sklopné terče a sedm na terče nástřikové. Poměr sklopky: nástřiky je tedy 50:50. Pravidla se v několika bodech stejně jako každý rok změnila, doufejme k lepšímu. Nejvíce patrná změna je “viditelná mezera mezi gumami půlspojek”, která nahradila loni zavedené pravidlo “mezi ozuby půlspojek musí projít papír”. Dále ...


Dále pak bylo ošetřeno používání košů, losování startovního pořadí a především došlo ke změně v pravidle o půjčování lidí. Nebude možné získat body s vypůjčeným soutěžícím. Liga startuje tradičně v Třísově a končit bude opět ve Větřní při umělém osvětlení. Do seriálu letos nebyla zařazena soutěž v Kamenici nad Lipou. Vůbec poprvé dostal pořadatelství  Frymburk, kam se podíváme v předposledním kole. Zajímavé bude také jak se družstva porvou s nabitým začátkem prázdnin. Začátkem července se uskuteční 3 závody ve 3 dnech zasebou. V sobotu se pojede do Žďára, kde bude soutěž na sklopné terče na trávě. Ze soboty na neděli se liga přesune pravděpodobně do Soběslavi na asfaltový povrch na  náměstí. Tuto soutěž pořádají Dvorce. A hned v pondělí se pojede do Kájova na trávu a na nástřikové terče. Bude to náročné co říkáte? Tento trojblok závodů hodně napoví o šancích na přední umístění.

Favoritem budou jistě šampióni posledních dvou let „družstvo Žďáru“ a to i přesto, že budou jezdit Extraligu ČR.  Dalším černým koněm by mohlo být družstvo Nevcehle B, pokud bude jezdit všechny soutěže. A pokud se podaří udržet stávající sestava Bohdalínu, tak očekávám, že opět postoupí v pořadí výše při nejhorším obhájí třetí pozici z loňska. Adeptů na titul je samozřejmě více. Určitě do předních míst promluví loni druhý Markvarec a další.


Zajímavé bude jak se poperou o vítězství ženy. Ztráty hlásí všechny tábory. V Nové Včelnici se údajně v družstvu udělají změny na třech postech. Ve Dvorcích je polovina družstva těhotná. A holky z  Todně také neví jestli objedou všechny soutěže. Uvidíme na jaře. Doufejme, že se objeví nová družstva žen, ale i mužů. Do startu zbývají necelé tři měsíce. Tak pořádně potrénujte a 8.května to rozjedem.

Termíny soutěží a pravidla naleznete na stránkách www.jchl.cz .Další články

Jihočeská has. liga

    Skupiny článků