Bookmark and Share

Finale JČHL Chlum u Křemže

Vydáno dne 07. 10. 2012 (2194 x přečteno)

Finálové boje letošního seriálu ligy se rozpoutali první říjnovou neděli za krásného podzimního počasí v hasičském areálu Cihelna v Chlumu u Křemže. Závěrečné dvojkolo proběhlo na oboje terče, jak sklopné tak nástřikové, takže bylo k dispozici ještě čtyřicet respektive dvacet bodů v celkovém hodnocení ročníku a na předních pozicích u obou kategorií nebylo ještě nic rozhodnuto. Do soutěže se přihlásilo dvacetdevět mužských a devět ženských týmů, mužská kategorie odstartovala nástřikovým kolem a ženy útoky na sklopky, startovalo se z jedné základny napřeskáčku muži, ženy a první kolo se protáhlo až do půl čtvrté odpolední, takže bylo potřeba s druhým kolem přidat, což se nakonec podařilo a celé odpoledne skončilo vyhodnocením se soumrakem okolo sedmé hodiny večer. Článek se připravuje.


Kategorie muži 1.kolo:

Krátce po půl dvanácté se na základnu připravil první mužský tým a to družstvo z SDH Drachkov (ST), kterému pokus vyšel dobře a hned tu byl první čas ve čtyřiadvacáté vteřině, kterých bylo během tohoto kola k vidění celkem osm, 24:38, po vystřídání s děvčaty svůj výkon předvedli muži z Mydlovar, kterým šlo o co nejlepší čas, bohužel pravý proudař si rozkopl spoje na základně, sice doběhl, ale terč zdolával až do času 28:00, jako třetí se v kategorii představil domácí tým Chlum B, klukům také jde o vše a je potřeba zabodovat pro udržení na první příčce celkového pořadí, útok se daří dokončit v čase 24:85, na prkně je střídají muži z Křenovic a další čtyřiadvacítka je tady 24:88, ještě lépe si počínali borci z Branišova, kteří vystřihli čas 23:56 a ujali se vedení, druhý domácí tým Chlum A šel volně s vodou a ve výsledku to bylo znát, 27:46. Další "čtyřiadvácu" vystřihli jak muži z Doubravice u Volyně (ST), 24:89, tak borci ze Žernovic (PT), 24:91. Moc nechybělo a borci z Jaronic se také dostali na tento čas, i přes super koš to však díky delšímu sestřiku na levém terči přineslo až 27:40, muži z Hosína (ČB) zápolili se spoji na rozdělovači 48:82, další dvacetčtyřku vystřihla sedma z Heřmaneče (JH), hned po nich prostříkal levý proudař z Kájova na čas 25:67, povedlo se klukům ze Srubce a je tady další čas v jedné vteřině, 24:64. Průběžně třetí Sedlec také musí zabojovat o co nejlepší umístění a daří se, excelentní výkon nemá za odpoledne konkurenci a výsledný čas 21:78 sklízí potlesk, druhou polovinu startovního pole rozjíždějí kluci z Přísečné (ČK) neplatným pokusem, který je způsoben přešlapem nástřikové mety, s košem zápolí i muži z Markvarce (JH) a na výsledku je to vidět, 37:60. Béčkař z Lišov B nečapl hadici napoprvé a vracel se pro ni 30:87, muži z Holašovic se déle mazali s levým terčem 26:70, následuje Lišov C a je to tu opět 24:54, muži z Třísova se nasadili na maximum a na Sedlec chybělo maloučko, 22:17, také Výškovice (PT) se trápí s levým terčem 28:13, nesprávně zapojený rozdělovač žene muže ze Slavošovic až na čas 36:89, následně se zadaří letošním smolařům z Lišov A, kteří předvedou pěkný útok zakončený časem 23:68, levá strana je zakletá i pro tým z Netřebic 30:54, i pro levého "brkaře" z Plešovic (ČK), kterému chybí nějaký ten metr, na základně se zadrhl pravý proudař z Velešína a čas to posunulo až na 34:85, vlevo dlouho plnil terč i borec z Holubova 28:53, mladíci ze Zlivi (ČB) byli také krátcí a s terči se mazlili dlouho 43:94. Jako poslední se představili kluci ze Chmelné (ČK), bohužel se na spojích zadrhnul strojník a bylo z toho 27:95.
V nástřikovém kole si nejlépe vedl Sedlec před Třísovem a Branišovem.

Kategorie ženy 1.kolo:

Celkem devět týmů něžného pohlaví v prvním kole zdolávalo sklopné terče a na "prkně" se střídalo s mužskou kategorií, jako první se představily "mamky" z Lišov A, kterým útok vyšel na výbornou a výsledný čas 19:80 sklidil aplaus, holkám z Češnovic se také zadařilo, ale chtělo to zabrat na pravém terči 22:01, třetí na základně jsou domácí holky z Chlumu, pravá proudařka trochu šermovala, ale terč nakonec zdolala ve výsledném čase 20:68, děvčata z Třísova napoprvé nenabrala vodu z kádě ideálně a k tomu se ještě nepovedlo spojit hadice "B" 31:32, ve finálovém kole se nasadila i "Zlatíčka" z Lišov B a bylo nač koukat, skvělý výkon se skvělým výsledným časem 18:82 a opět aplaus. Holky z Mydlovar si vybraly smůlu na rozdělovači, který se nedařil zapojit, nakonec to ale vyšlo s časem 28:18, opožděně se na trati představily i holky ze Srubce, levá proudařka při doběhu upadla a v leže s proudnicí za hlavou nakonec zdolala terč v čase 36:81, děvčatům ze Chmelné upadl při rozběhu troják 29:98, ideálně se nezadařilo ani holkám z Holubova, které dávaly koš napodruhé a ještě upadla při doběhu pravá proudařka, čas 25:10.
V prvním sklopkovém kole se nejvíce dařilo Lišovu B před Lišov A a domácím Chlumem.

2.kolo ženy:

Po rychlé výměně terčů se znova napřeskáčku rozjelo druhé kolo, které opět v kategorii žen odstartovaly "mamky" z Lišov A, koš nechtěl do vody, ale napodruhé se povedlo, závodnice na levém proudu byla krátká což je pro zdolávání nástřikového terče dost podstatný problém 44:31, po vystřídání s mužským týmem se do boje pustily holky z Češnovic, pravá proudařka se zdržela a bylo z toho až 35:44, děvčata ze Srubce zápolila s pravým terčem až do času 28:35, domácí tým Chlum měl potíže na rozdělovači a navíc se levý terč plnil příliš dlouho 30:41, hadice se záhadně pletla pod nohy pravé proudařce z Třísova, která půlku cesty namísto spurtu poskakovala a holky byly nakonec krátký 44:53. Rozjetá "Zlatíčka" z Lišov B po vítězství v prvním kole rozjela svůj další útok pěkně, pravá proudařka se nějak zapoměla u základny, přesto to dokázala, čas 24:67 nakonec stačil i na zlato v kole druhém, marně s je pokoušela překonat děvčata z Mydlovar, závodnice na levém terči nespojila proudnici 40:62, pěkně šly holky ze Chmelné, bohužel zápolení s pravým terčem se protáhlo až na 32:38, stejný problém postihl i poslední startující ženy z Holubova 32:58.
Druhé kolo opět ovládla "Zlatíčka" z Lišov B před Srubcem a domácími děvčaty Chlum.

2.kolo muži:

Druhé kolo v mužské kategorii nezačalo dobře, borcům z Drachkova skončil koš v kádi a neplatný pokus, ten se zadařilo předvést i mužům z Mydlovar, kteří nespojili levé "C" a nedokončili, čímž definitivně přišli o lepší než bronzovou příčku v letošním roce, nervózní domácí tým z Chlum B, který bojuje o zlato vystřihl noblesní útok s časem 17:83 a o vítězi letošního ročníku je rozhodnuto. Muži z Křenovic a prostřik vlevo 20:40, hned po nich pěkný výkon borců z Jaronic 18:97, druhý domácí tým Chlum A nespojil vedení "B" a čas stojí na hodnotě 39:05, muži z Doubravice u Volyně ukázali také pěkný útok 19:27, smůlu měl levý proudař ze Žernovic, který nezapojil a kluci nedokončili. Závodníkovi z Branišova upadl nešťastně rozdělovač a zavřel se levý kohout 30:18, kluci z Heřmaneče nezapojili levé "C" na rozdělovači a je tu neplatný pokus, hned po nich muži z Kájova slušivých 19:75, kmeti ze Sedlece, jejichž výkon sledoval s napětím každý se i se širokými hadicemi pochlapili a vystřihli také slušivý čas 18:33, levý proudař ze Srubce měl za zády smyčku, která mu znemožnila sestřik terče neplatný pokus, kluci z Přísečné byli krátký vlevo 22:36 a mužům z Markvarce nesedl košík 27:81, spoje na rozdělovači zapojoval za běhu závodník z Lišov B 23:57, další líbivý výkon předvedl tým z Holašovic 18:48 o půl vteřinky horší byli kluci z Lišov C rovných 19:00, zapojit proudnici se nepovedlo na levé straně při pokusu Třísova a neplatný pokus, další "devatenáctku" předvedl smíšený tým z Výškovic 19:67, spokojeni se svým útokem byli muži ze Slavošovic 22:49, ještě více spokojeni byli borci z Lišov A skvělých 18:09, hned v zápětí i kluci z Netřebic pěkných 18:72. Týmu z Plešovic chyběl nějaký metr na levé straně 26:12, stejně tak chybělo vlevo i mužům z Velešína 30:98, před nasazením na savici upadl koš závodníkovi z Holubova a tak se voda zdržela 22:89, nasadit správně na terč se nedařilo pravému proudaři ze Zlivi 22:93, jako poslední v letošním ročníku se na dráhu vrhla sedmička ze Chmelné, trápení s košem znamenalo čas 31:05.
V druhém kole exceloval domácí tým Chlum B před Lišov A a Sedlecem.

Celkové hodnocení roku 2012:

Přesto, že první tři nejlepší mužské týmy byly již před soutěží známy, nikdo neměl jistou svojí příčku, v boji o co nejlepší úmístění propadl tým z Mydlovar, který byl v obou pokusech bez bodu, skvěle si naopak vedl jak Chlum B tak Sedlec, který bohužel ztrácel více bodů na první příčku, ale stříbro si bez problémů uhájil. Vítězem ročníku 2012 se stal Chlum B, čtvrtý zůstal Lišov A, který měl smolnou sezónu a na pátém místě skončili borci z Křenovic.

Holky z Lišov B dvěma vítězstvími na poslední soutěži potvrdily své nejlepší počínání v letošním ročníku a tak se mohly radovat ze zlata, stříbrnou vybojovala děvčata z Mydlovar a hlaně díky smolnému závěru sezóny se na bronzové příčce umístily holky z Třísova.

Chlum - 6.10. 2012


Okres Český Krumlov (Jihočeský kraj)
Terén travnatý, sport. areál Cihelna
Terče nástřikové a sklopné
Kontakt Josef Galásek, tel: 725 837 072
Pozvánka není
Rezervace není, bude se losovat


MUŽI - 1. kolo

Poř. Družstvo Okres 1. terč Výs. čas
1. Sedlec ČB 21:24P 21:78
2. Třísov ČK 21:95L 22:17
3. Branišov ČB 23:46P 23:56
4. Lišov A ČB 20:59P 23:68
5. Drachkov ST 21:82P 24:38
6. Lišov C ČB 22:20L 24:54
7. Srubec ČB 23:00P 24:64
8. Chlum B ČK 22:42L 24:85
9. Křenovice ČB 22:95L 24:88
10. Doubravice u Volyně ST 24:28L 24:89
11. Žernovice PT 24:32P 24:91
12. Heřmaneč JH 24:23P 24:92
13. Kájov ČK 23:45P 25:67
14. Holašovice ČB 22:44P 26:70
15. Jaronice ČB 22:37P 27:40
16. Chlum A ČK 26:54P 27:46
17. Chmelná ČK 27:37P 27:95
18. Mydlovary ČB 21:88L 28:00
19. Výškovice PT 23:41P 28:13
20. Holubov ČK 24:72P 28:53
21. Netřebice ČK 23:67P 30:54
22. Lišov B ČB 27:12P 30:87
23. Velešín ČK 28:69L 34:85
24. Slavošovice ČB 35:84L 36:89
25. Markvarec JH 35:43P 37:60
26. Plešovice ČK 28:97P 40:33
27. Zliv ČB 35:59P 43:94
28. Hosín ČB 31:45P 48:82
29. Přísečná ČK NP NP




MUŽI - 2. kolo

Poř. Družstvo Okres 1. terč Výs. čas
1. Chlum B ČK 17:34L 17:83
2. Lišov A ČB 17:76P 18:09
3. Sedlec ČB 18:22L 18:33
4. Holašovice ČB 18:41L 18:48
5. Netřebice ČK 18:04L 18:72
6. Jaronice ČB 18:20P 18:97
7. Lišov C ČB 18:98L 19:00
8. Doubravice u Volyně ST 18:53P 19:27
9. Výškovice PT 19:11L 19:67
10. Kájov ČK 19:42L 19:75
11. Křenovice ČB 18:97P 20:40
12. Přísečná ČK 21:29P 22:36
13. Slavošovice ČB 22:10P 22:49
14. Holubov ČK 22:31P 22:89
15. Zliv ČB 19:93L 22:93
16. Lišov B ČB 23:55L 23:57
17. Plešovice ČK 21:30P 26:12
18. Markvarec JH --:-- 27:81
19. Branišov ČB 21:28P 30:18
20. Velešín ČK 18:91P 30:98
21. Chmelná ČK 26:90P 31:05
22. Chlum A ČK 38:58L 39:05
23. Drachkov ST NP NP
23. Mydlovary ČB NP NP
23. Žernovice PT NP NP
23. Hosín ČB NP NP
23. Heřmaneč JH NP NP
23. Srubec ČB NP NP
23. Třísov ČK NP NP


ŽENY - 1. kolo

Poř. Družstvo Okres 1. terč Výs. čas
1. Lišov B ČB 18:29L 18:82
2. Lišov A ČB --:-- 19:80
3. Chlum ČK 19:90L 20:68
4. Češnovice ČB 19:70L 22:01
5. Holubov ČK 22:91P 25:10
6. Mydlovary ČB 22:66P 28:18
7. Chmelná ČK 29:44L 29:98
8. Třísov ČK 31:22L 31:32
9. Srubec ČB 21:73P 36:87




ŽENY - 2. kolo

Poř. Družstvo Okres 1. terč Výs. čas
1. Lišov B ČB 24:38L 24:67
2. Srubec ČB 24:19L 28:35
3. Chlum ČK 26:66P 30:41
4. Chmelná ČK 24:85L 32:38
5. Holubov ČK 23:01L 32:58
6. Češnovice ČB 30:13L 35:44
7. Mydlovary ČB 38:05L 40:62
8. Lišov A ČB 23:47P 44:31
9. Třísov ČK 29:81L 44:53




Družstva muži SDH Markvarec, Výškovice, Srubec a Chmelná se nepočítají do celkového hodnocení JČHL z důvodu zapůjčení závodníka.


Zdroj: http://www.jchl.cz


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků


    Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
    Muži
    1 Chlum B Český Krumlov 17,34 17,83 17,83
    2 Lišov A České Budějovice 18,09 17,76 18,09
    3 Sedlec České Budějovice 18,22 18,33 18,33
    4 Holašovice České Budějovice 18,41 18,48 18,48
    5 Netřebice Český Krumlov 18,04 18,72 18,72
    6 Jaronice České Budějovice 18,97 18,20 18,97
    7 Lišov C České Budějovice 18,98 19,00 19,00
    8 Doubravice u Volyně Strakonice 19,27 18,53 19,27
    9 Kájov Český Krumlov 19,42 19,75 19,75
    10 Křenovice České Budějovice 20,40 18,97 20,40
    11 Přísečná Český Krumlov 22,36 21,29 22,36
    12 Slavošovice České Budějovice 22,49 22,10 22,49
    13 Holubov Český Krumlov 22,89 22,31 22,89
    14 Zliv České Budějovice 19,93 22,93 22,93
    15 Lišov B České Budějovice 23,55 23,57 23,57
    16 Plešovice Český Krumlov 26,12 21,30 26,12
    17 Branišov České Budějovice 30,18 21,28 30,18
    18 Velešín Český Krumlov 30,98 18,91 30,98
    19 Chlum A Český Krumlov 38,58 39,05 39,05
    20 Drachkov Strakonice NP NP NP
    20 Chmelná Český Krumlov 28,56 26,90 NP
    20 Žernovice Prachatice NP NP NP
    20 Výškovice Prachatice 19,11 19,67 NP
    20 Heřmaneč Jindřichův Hradec NP NP NP
    20 Srubec České Budějovice NP NP NP
    20 Mydlovary České Budějovice NP NP NP
    20 Třísov Český Krumlov NP NP NP
    20 Markvarec Jindřichův Hradec - - NP
    Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
    Ženy
    1 Lišov B České Budějovice 18,29 18,82 18,82
    2 Lišov A České Budějovice 19,80 - 19,80
    3 Chlum Český Krumlov 19,90 20,68 20,68
    4 Češnovice České Budějovice 19,70 22,01 22,01
    5 Holubov Český Krumlov 25,10 22,91 25,10
    6 Mydlovary České Budějovice 28,18 22,66 28,18
    7 Chmelná Český Krumlov 29,44 29,98 29,98
    8 Třísov Český Krumlov 31,22 31,32 31,32
    9 Srubec České Budějovice 36,87 21,73 36,87